
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12.6 mm |
| Width | 6.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Height | 950 µm |
| Packaging | Tube |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 24 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Bits | 16 |
| Turn-On Delay Time | 5.4 ns |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Propagation Delay | 5.4 ns |
| High Level Output Current | -24 mA |
| Low Level Output Current | 24 mA |
| Logic Function | D-Type, Latch |
| Independent Circuits | 2 |
| Number of Input Lines | 16 |
| Number of Output Lines | 16 |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 363
Distributors
pcbx
Unit Price$1.48929
Ext.Price$1.48929
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.48929 | $1.48929 |
| 10 | $1.10115 | $11.01150 |
| 25 | $0.96350 | $24.08750 |
| 50 | $0.87345 | $43.67250 |
| 100 | $0.79181 | $79.18100 |
| 300 | $0.71780 | $215.34000 |
| 500 | $0.65071 | $325.35500 |
| 1000 | $0.58990 | $589.90000 |
